^Posunout nahoru
Get Adobe Flash player
Koncepce školy

Koncepce školy

Adaptace v MŠ

Každý začátek je těžký. Dítě, které nastupuje do mateřské školy, si s sebou nenese jen oblečení a bačkůrky, ale i svou jedinečnou psychickou výbavu, temperament, který určuje, jak bude reagovat na nové, nezvyklé situace. Zatímco některé děti přicházejí radostně naladěny a snadno se přizpůsobí novým situacím, jiné děti mohou provázet menší či větší emoce , adaptační problémy.

 

Již před samotným nástupem do školky by mělo proběhnout první neformální seznámení s námi učitelkami a prostředím MŠ – i dospělý, natož malý človíček, se bojí neznámého a tone v nejistotě . Můžete nás po dohodě navštívit ve školce, na zahradě...dítě si prohlédne prostředí, hračky, nové kamarády.

 

Nikdy nestrašte dítě školkou, protože se Vám to nemile vrátí při opravdovém nástupu do MŠ. Pokud máte možnost, vždy je lépe dobu strávenou v MŠ postupně prodlužovat. To znamená nejdříve brát děti domů po obědě, později po spaní odpoledne. Takto si děti lépe zvykají, protože postupně pochopí posloupnost jednotlivých úseků dne v MŠ a zjistí, že na jejich konci si vždy pro ně někdo přijde.

 

 

Copyright © 2013. MŠ Barevný svět - Horní Bojanovice Všechna práva vyhrazena.