STRAVOVÁNÍ

Životospráva v naší mateřince

Jídelníček je sestavován tak, aby odpovídal zásadám správné výživy a aby dětem připravené pokrmy chutnaly.

Před ranní přesnídávkou nabízíme dětem pestrou ovocnou mísu. Děti se mohou kdykoliv během dne se napít nápoje, který je připraven v uzavřené konvici - bylinný čaj nebo ovocný nápoj, voda.
V jídelníčku jsou zastoupeny mléčné výrobky, luštěniny, ryby, drůbež, obilninové výrobky, zelenina a zeleninové saláty. Snažíme se o snižování spotřeby tuků, vajec a cukru a plnění spotřebního koše. Ke slazení nápojů a pokrmů používáme třtinový cukr. Jídelníček je vždy vyvěšen na nástěnce v šatně, aby mohli rodiče doma navázat na stravu dětí v MŠ.

Samozřejmě, pokud se objeví v MŠ dítě se speciálními dietními potřebami vycházíme rodičům vstříc, po domluvě s nimi dítěti podáváme stravu, kterou mu doporučil lékař.

DŮLEŽITÉ AKTUALITY

Jaká představení v nejbližší době čekají naše děti? Naleznete zde.