Co dítě potřebuje do MŠ

Podepište dětem všechny věci a ukládejte je do skříněk.

BAČKORY

– klasické s pevnou patou, z bezpečnostních důvodů nedávejte dětem pantofle.

OBLEČENÍ DO TŘÍDY

– tričko s krátkým nebo dlouhým rukávem, mikinu, ponožky či punčochy, tepláky. Děvčata mohou mít zástěrky či sukně. Určitě nepatří do třídy tuhé, nepoddajné oblečení, ve kterém se děti nemohou pořádně hýbat, např. rifle a špatně se rozepínající kalhoty, s tím jsou problémy na WC a špatně se v nich cvičí.

OBLEČENÍ PRO POBYT VENKU

– přizpůsobujte počasí a ročnímu období. Dejte dětem tepláky, bundu, čepici, šálu, rukavice, oteplovačky či kombinézy, vhodnou obuv. V létě kloboučky, kšiltovky, sluneční brýle. Z hygienických důvodů nemohou děti pobývat ve stejných teplácích venku i ve třídě. Na vycházky nechodíme na „módní přehlídku," často chodíme k lesu, na hřiště, na zahradu, do přírody, takže se děti mohou umazat, upadnout apod. S tím je potřeba počítat a než děti „hubovat", je lépe dát jim přiměřené oblečení a obutí.

NÁHRADNÍ OBLEČENÍ

– pro případ polití, umazání, pomočení apod. uložte do skříňky v sáčku kalhotky, slipy, tričko, punčošky, ponožky - v případě potřeby opět doplňte. Při oblékání – svlékání v šatně si najděte trochu času pro své děti – dejte jim možnost, ať Vám ukážou jak už jsou „velké", šikovné a jak to s oblečením umí! Mimo jiné, i ve školce se učíme samostatnosti v oblékání, obouvání, ukládání věcí a mnohdy děti ještě stihnou pomoci kamarádovi. Nezapomínejte, že Vaše děti už nejsou miminka a že třeba, ač nechcete, rychle rostou a vyvíjejí se.

PYŽAMO NEBO NOČNÍ KOŠILKU

- každý pátek se berou domů na vyprání

PAPÍROVÉ KAPESNÍČKY

– celý balík na každé pololetí.( Papírové kapesníčky jsou mnohem hygieničtější než plátěné. Ve třídě si je děti samostatně berou z určeného místa, na vycházky je berou s sebou paní učitelky).

DŮLEŽITÉ AKTUALITY

Jaká představení v nejbližší době čekají naše děti? Naleznete zde.