Adaptace nových dětí

Evaluace MŠ - Adaptace nových dětí

Naše MŠ pracuje dle školního vzdělávacího programu pod názvem ,,Barevný svět,"který byl vydán 1.9.2021

Naše motto: Dítě je největší radostí našeho života, proto z něj chceme vychovat plnohodnotného, sebevědomého jedince, který je okolím přijímán a uznáván "

Proč právě ,, Barevným světem" chceme děti vést? Vždyť svět kolem nás má přeci tolik barev a barevných odstínů. Tak pestrá je i nabídka her a činností dětí během každého dne pobytu v MŠ.

V ,,Barevném světě" nejsou jen veselé a zářivé barvy. Občas se objeví i temné a smutné odstíny. Musíme zdolávat i úskalí a překážky, které nám tento svět přináší. Snažíme se dětem vytvářet radostné a příjemné prostředí , na kterém se podílí všichni zaměstnanci školy ve spolupráci s rodiči a zřizovatel.

Děti se během roku postupně a dle věku seznamují všemi osvědčenými metodami se světem lidí, zvířat a se vším co nás obklopuje. Pro předškolní děti jsou připraveny edukačně stimulační lekce, které je připraví cíleně na vstup do ZŠ. Podporujeme v dětech vztahy ke kulturnímu dědictví vesnice a regionu písněmi a tancem-folklór je nám velmi blízký. Ale vůbec nejvíce se děti naučí prožitkem a projektovým učením. Chodíme na exkurze po vesnici , máme ve škole ,,Týden barev," společně si vyrábíme dobroty z ovoce a zeleniny, pracujeme s keramikou a přírodními materiály, jezdíme do divadel v Brně, zveme si zajímavé hosty a divadelní a hudební soubory, pořádáme dílničky pro maminky a občany vesnice, s předškoláky na konci roku strávíme noc ve školce bez rodičů. A to je jen zlomek toho co Vaše děti zažijí.

Věříme, že na konci pobytu Vašich dětí v naší mateřské škole odchází od nás spokojené, samostatné, připravené na vstup do základní školy a rády se budou vracet a vzpomínat.

Období strávené v MŠ je pro dítě velice důležité pro jeho vývoj jak říká Robert Fulghum ve své knize „ Všechno, co opravdu potřebuji znát o tom jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v mateřské škole."