O mateřské škole

Mateřská škola, Horní Bojanovice

Mateřská škola byla v obci zřízena v roce 1955 kdy v ní bylo zapsáno 32 dětí a ty se scházely v budově školy ve středu obce. V roce 1974 byla na kopci nad obcí postavena nová budova a byla v ní otevřena jednotřídní mateřská škola, která slouží dodnes.

Mateřská škola má kapacitu 25 dětí, má rozlehlou zahradu s ovocnými stromy a je vybavena pískovištěm, houpačkou a různými odrážedly, tříkolkami a koly.

Prostředí mateřské školy je zařízeno nábytkem tak aby vyhovoval dětem ke spontánním hrám a pohybovým aktivitám. Dětem je k dispozici množství stavebnic a jiných hraček k rozvíjení jejich fantazie a myšlení.
Součástí mateřské školy je i školní jídelna, která byla v roce 2003 vybavena nerezovými prvky dle hygienických požadavků.

K vybavení ŠJ patří i pračka pro údržbu prádla ŠJ a MŠ.

Identifikační údaje MŠ

Název: Mateřská škola, Horní Bojanovice, příspěvková organizace
Adresa: Horní Bojanovice 170, 693 01
IČO: 75020505
Telefon: 519 414 204, 607 245 700
e-mail: mshbojanovice(zavináč)tiscali.cz
Zřizovatel: Obec Horní Bojanovice
Horní Bojanovice 96, 693 01

Zaměstanci školy:

Ředitelka MŠ: Bc.Marie Gebhartová
Učitelka MŠ: Petra Sácká
Asistent pedagoga: Zuzana Bednaříková

Vedení ŠJ a provozní pracovnice : Svobodová Šárka

Školní vzdělávací program

Náš školní vzdělávací program pod názvem ,,BAREVNÝ SVĚT" byl nově vydán v platnost 31.8.2014 . Je bohatý a pestrý a vycházíme z toho, že předškolní děti aktivně vstřebávají všechny podněty a vlivy vnějšího okolí a reagují na ně různými činnostmi a aktivitou.

Respektujeme individuální věkové , vývojové a zdravotní potřeby jednotlivých dětí.

Náš školní vzdělávací program obsahuje pět hlavních integrovaných bloků a každý blok je rozpracován do témat, z nichž si učitelky vybírají do časových plánů, které odpovídají aktuálním potřebám třídy- není nutné v průběhu roku vyčerpat všechna témata a je-li potřeba tak zařadí a vloží nové .

I.Blok Vím kdo jsem a kam patří

II.Blok Jen se děti rozhlédněte, jak je krásně na tom světě

III.Blok Já mám rád své tělo

IV.Blok Jsem objevitel